fbpx
loader image

Košík 0 x

Ako si správne vybrať šaty na spoločenskú udalosť?

Ako si správne vybrať šaty na spoločenskú udalosť?

Ako si správne vybrať šaty na spoločenskú udalosť?

Šaty robia človeka. Toto príslovie je skutočne pravdivé a práve preto je výber šiat občas poriadne náročný. Ženy chcú za každých okolností vyzerať očarujúco, a tak majú pri kúpe množstvo požiadaviek. To je však v poriadku. My vám prinášame niekoľko tipov, podľa ktorých by ste si mali šaty vyberať.

Ak sa v dnešnej dobe rozhodnete kupovať šaty, ponuka je skutočne široká. Základným kritériom pri výbere je typ spoločenskej udalosti. Je rozdiel ísť na párty ku kamoške a na pracovný večierok. Taktiež by ste mali zohľadniť polohu danej udalosti. Šaty si vyberajte podľa toho, či sa bude spoločenská udalosť odohrávať v exteriéri alebo v interiéri.

Veľkosť šiat – podľa čoho si vyberať?

Čo sa týka veľkosti, šaty by ste si mali vyberať podľa toho, ako sa v nich cítite. Niekedy číslo, ktoré je na visačke, môže byť klamlivé. Každý má predsa iný typ postavy a nemal by sa neustále spoliehať na danú veľkosť. Okrem iného, pri niektorých šatách sa veľkosti rozdeľujú podľa značiek.

Základným pravidlom teda je, aby ste si šaty za každých okolností vyskúšali. Zistíte tak, či sa vám v nich dobre dýcha, či nie sú príliš obtiahnuté alebo naopak voľné. V prípade, že sa v šatách necítite dobre, pravdepodobne ste si zvolili nesprávny strih alebo veľkosť.

Strih šiat – ktorý je ten správny?

Pri tomto kritériu sa nemusíte zamerať na typ postavy, avšak ak túžite niektorú časť vášho tela skryť a inú zase zvýrazniť, bude sa vám z ponuky vyberať ľahšie. Pri strihu je dôležitý balans. To znamená, že keď máte napríklad široké boky, mali by ste siahnuť po užších šatách, ktoré sú rozšírené a objemnejšie v hornej časti. Ak však chcete zvýrazniť svoje krivky, vyberte si úzke šaty, v ktorých vaša postava jednoznačne vynikne.

Ako vybrať farbu šiat?

Farba je ďalším dôležitým kritériom pri výbere šiat. Červená farba je vhodná pre všetky ženy, ktoré túžia vyzerať sebavedomo, chcú vynikať z davu a neboja sa extravagancie. Dokonca, táto farba je univerzálna a skutočne sa hodí všetkým ženám, bez ohľadu na odtieň pleti a vlasov.

Modrá farba je vhodná pre pokojné a vyrovnané povahy. Farba oceánu a neba je obľúbená najmä medzi romantičkami. Modrá je odporúčaná pre nielen ženy s modrými očami a svetlejšími vlasmi, ale aj pre tmavovlásky s bledšou pokožkou.

Ďalšou obľúbenou farbou je ružová. Vhodná je pre ženy, ktoré v nej hľadajú únik z reality a dospelosti. Je to hravá, dievčenská farba a hodí sa najmä blondínkam a brunetám. Dokonale však ladí aj s inými svetlými farbami vlasov a teplými odtieňmi pokožky.

Vo všeobecnosti však platí, že ak je vaša pokožka bledšia, mali by ste siahať po chladných tónoch farieb, ako je napríklad modrá, svetlo ružová alebo zelená. Naopak v prípade, že je vaša pokožka tmavšia, siahnite radšej po teplých odtieňoch.

Comments(0)

1
X